Als TomTom en Google beide de weg kwijt zijn wordt het pas echt leuk

(FOTO’S) De snelweg stopt opeens, nergens een paviljoen te zien, alleen een chaos van roodwitte wegversperringen.

De Belgische stem van TomTom verstomt  en Google Maps verbleekt tot een grote witte vlakte. Ha, we rijden vast in de buurt, want we zijn verdwaald bij de Tweede Maasvlakte en daartegenover ligt Paviljoen Aan Zee:  een biologisch verantwoord restaurant, maar vooral een architectonisch hoogstandje met een geweldig uitzicht over de Rotterdamse Haven. De weg ernaartoe is ook een feestje, zeker voor mensen die van het industrieel landschap houden; indrukwekkende ijzer-, en staalconstructies met veel rook en vuur.

Als je aankomt in het donker wordt je naar binnen geleid door een groene startbaan van lichtjes. Er doemt er een mooie organisch gevormde schelp op van hout, waar rook uit komt. Het hele paviljoen is gebouwd met duurzame materialen en is demontabel. Het restaurant is zelfvoorzienend. Er wordt gekookt op hout, er is geen riolering en het afvalwater wordt gezuiverd en hergebruikt.

Het is een indrukwekkend gebouw met op het dak en op het terras een geweldig uitzicht over zee en over het industriegebied, maar als je binnenkomt valt het een beetje tegen. Het interieur is prima met vrolijke lichtjes, maar niet zo bijzonder als de architectuur van het paviljoen. Ook jammer is het uitzicht, wel een grote glazen wand naar de Noordzee, maar geen uitzicht naar het industriegebied. Aan die kant van het gebouw is gekozen voor kleine hoge ramen, eeuwig zonde.

P.S. ook niet onbelangrijk: het eten is best te pruimen.

http://www.aanzeeoostvoorne.nl/